[vc_row type=”container”][vc_column][vc_column_text]Belli bir alanda bilgi sahibi olduğunuzu kanıtlamak istiyorsanız, en pratik yöntem o alana ilişkin bir sertifika edinmektir.

Belli bir konuda uzmanlaşmanızı sağlayan, iş hayatı açısından yüksek lisans programlarına alternatif olarak değerlendirilmesi gereken ve üniversite eğitiminden sonra katılabileceğiniz programlardır. Sertifika ve diploma programlarını genelde farklı bir alanda yeteneklerini geliştirmek veya yeni bir alanda kariyer yapmak isteyenler tercih etmektedir. Ayrıca bu programlar, kendi iş alanlarıyla ilgili ek eğitim isteyen profesyonellerden, yeni mezun üniversite öğrencilerine kadar pek çok kişi için idealdir. Kısacası belli bir alanda bilgi sahibi olduğunuzu kanıtlamanın en pratik yöntemi o alana ilişkin bir sertifika edinmektir.

Sertifika programlarının içeriği daha güncel bilgilerle sizi donatır ve rakiplerinizden sizi bir adım öne geçirir.
Bu programlar, sizi iş hayatınızda kullanacağınız çok güncel ve değerli bilgilerle donatır. Yaşanmış iş tecrübeleri ile durum analizi yapabilme, fikir üretebilme ve problem çözebilme gibi yetilerinizi geliştiren bu programlara olan ilgi, tüm bu nedenlerden dolayı son 5 senede %600 artmıştır.

Sertifika programları, master programlarının gerektirdiği kadar bütçe ve zamanı olmayan öğrenciler için popüleritesi gün geçtikçe artan bir eğitim türüdür.

Sertifika programları sayesinde katılımcı kısa zamanda yeni bir kariyer kazanabilir

SERTİFİKA PROGRAMLARININ SUNDUĞU AVANTAJLAR

  • Lisans ve yüksek lisans programlarına göre çok daha kısa sürede tamamlanabilmektedir.
  • Lisans ve yüksek lisans programlarına göre çok daha ekonomiktir.
  • Üniversite mezun olduktan sonra master programı yapmak yerine iş hayatına atılmak isteyenler için ideal bir eğitim referansıdır.
  • Zengin bir program yelpazesine sahip olan sertifika programları sayesinde hemen her alanda katılabileceğiniz bir program bulabilmeniz mümkündür.
  • Çok çeşitli konularda sunulması  sayesinde hemen her alanda katılabileceğiniz bir sertifika programı bulabilirsiniz. Alan bakımından seçenek listesi oldukça zengindir.
  • Sertifika programları uygulamaya önem veren bir eğitim sistemi benimsemiş olduğundan iş hayatında çok faydalı olacak bilgilere sahip olmanızı sağlamaktadır.
  • Sertifika programlarından kabul almak lisans ve master programlarına göre çok daha kolaydır. Sertifika programlarına kabul edilebilmek için yüksek bir not ortalamasına sahip olmanız gerekmediği gibi katılacağınız program ile ilgili alandan mezun olma şartı da aranmamaktadır. Ayrıca Sertifika programlarına katılabilmek için yeterli yabancı dil bilgisine sahip olduğunuzu IELTS gibi bir sınavla belgelemeniz gerekmemektir.
  • Akademik altyapınız önemli olmaksızın bu programlar ile yeni bilgiler ve beceriler edinebilirsiniz.
  • Uluslararası bir atmosferde eğitim alarak farklı ülkelerden profesyoneller ile tanışma fırsatınız olur. Bu sayede iş hayatınız için çok olumlu olabilecek bir network oluşturabilirsiniz.
  • Programların başlama tarihlerinin esnek olması, dilediğiniz tarihte programa katılabilme avantajı sunmaktadır.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]